ОФК “ТРЯВНА” С ПЪРВО МЯСТО В ОБЛАСТНА ФУТБОЛНА ГРУПА ГАБРОВО

октомври 4, 2021
Автор: Юлияна Цанева

image

Общинският футболен клуб “Трявна” оглави челната позиция във временното класиране на Областната футболна група в Габрово след категорична победа над ФК “Боруна” Царева ливада. Гостите завоюваха 0:4 при проведена вчера среща на местния стадион “Републиканец”.

Момчетата показаха добра игра и успяха да открият резултата още в 13-тата минута с точно попадение на Алекс Згрипаров, който успя да се разпише и с второ попадение, непосредствено преди края на първото полувреме. В продължението на първите 45 минути бе отсъден и първият жълт картон за отбора на ФК “Боруна” след извършено нарушение срещу лявото крило на ОФК “Трявна” – Георги Павлов.

Победният ход на зелено-белите продължи и през втората половина на мача. След греда на нападателят на ОФК “Трявна” – Васил Андреев в 51-та минута и отсъден жълт картон за гостите, външният полузащитник Георги Павлов извърши атака в противниковото наказателно поле, която завърши с автогол на вратаря на домакините и съответно ново трето попадение за тревненци. Отборът на ФК “Боруна” успя да отбележи гол, но той беше отменен след констатирана засада от страничния съдия. Успехът не беше на тяхна страна и след отсъдена дузпа, която беше неточна и завърши с греда. Минути по-късно, тревненци се възползваха от създалата се ситуация и доброто разиграване помежду им помогна на Георги Еленков да оформи крайния резултат и победа за гостите с 0:4.