ПЛАМЕНА ЯКИМОВА Е СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2019 НА ОБЩИНА ТРЯВНА

декември 19, 2019
Автор: Виктория Колева

image

За трета поредна година след възстановяване на традицията се проведе събитието „Спортист на годината на община Трявна“. Церемонията се състоя снощи в многофункционална зала „Дръзновение“. Целта е да бъдат удостоени със заслужено уважение най-изявените млади спортисти на Трявна до 19-годишна възраст.

С всяка следваща година броят на номинираните расте. Това показва добрата работа на спортните клубове в града и амбицията на младите тревненци. Тази година бяха получени 25 номинации. Комисия в състав зам.-кмета на Община Трявна Марин Маринов в качеството си на председател и представители на ръководствата на спортни клубове като членове, заедно с Кольо Дабков – ст. експерт „Култура, образование, спорт и здравеопазване“ при Община Трявна, избраха 10-те най-изявени спортисти сред номинираните.

Най-изявените спортисти на Трявна получиха предметни награди и грамоти, а през тази година всички отличени спортисти получиха и специални награди от куриерска фирма „ЕКОНТ“. Наградите бяха връчени от зам.-кмета на Община Трявна Марин Маринов, а специалните награди връчи Бригита Ненова – служител на „ЕКОНТ“ Трявна.

За втора поредна година носител на отличието „Спортист на годината на община Трявна“ е ПЛАМЕНА ЯКИМОВА ОТ СПОРТЕН КЛУБ „ХИКАРИ“.

Ето и нейните постижения:

  • Първо място на европейско първенство в Берлин, организирано от Kyokushin World Union (KWU) – най-голямата и елитна киокушин организация в света;
  • Първо място на европейско първенство в Португалия, организирано от Kokushin World Federation (KWF);
  • Първо място на Държавно Първенство за девойки старша възраст в Стара Загора, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация;
  • Второ място на световно първенство в Камчия – България, организирана от KWU;

 

Девет са подгласниците на Пламена:

МЕЛИНДА ХАМЗОВА – ШК „Трявна-2001“

  • Бронзов медал – 8-ми международен детски шахматен турнир „Слънцата на Трявна“;
  • Бронзов медал – 4-ти шахматен турнир „Нова Загора“
  • Златен медал – 4-ти детски турнир за купа „Маринополци“ – гр. Павликени;
  • Купа и златен медал -1-ви международен детски турнир „Битката за Троян“;
  • Златен медал – 3-ти открит турнир за купа „Павликяни“ – гр. Павликени

 

РАДОСТ ТИХОМИРОВА – ТК „Българов-Трявна“

Три втори и 1 първо място в държавни регионални турнири

 

ДЕЯН БОРИСОВ – СК „Хикари“

  • Трето място на Държавно Първенство за деца до 10 г., в гр.   – Бургас, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация;
  • Трето място на Държавно първенство в Нови Пазар, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация.

 

АННА – МАРИЯ СИРАКОВА – БК „Зограф“

Най-добър реализатор

 

ВИКТОРИЯ МИНЕВА – БК „Зограф“

Най-добър реализатор

 

ИВАН СЪБЕВ – ОФК „Трявна“.

„Най-добър вратар“ – Национален футболен турнир за деца, родени 2006-2011 г. – гр. Трявна

 

СТЕЛИЯН ЧЕРКЕЗОВ – ОФК „Трявна“

„Най-полезен играч“ – сезон 2018-2019 – Областен съвет на Българския футболен съюз – В. Търново

 

МАРИНА ТОТЕВА – СКЛА“Хаммер – ХВ – Трявна“

  • 5-то място 60 м.гладко бягане – Турнир „Никола Вълчанов“ гр. Габрово;
  • 3-то място 60 м. гладко бягане – Пролетен турнир „Ивайло“ гр.Велико Търново;
  • 2-ро място щафета 4х50 м – „Открий шампиона в теб“ турнир на Ивет Лалова гр. София;
  • 2-ро място 400 м – Международен шосеен лекоатлетически пробег „Кольо Фичето“;
  • 2-ро място тласкане на гюле; 3-то място 60 м. гладко бягане – Турнир „Заедно срещу насилието“ гр. Велико Търново

 

МИХАЕЛА БЛАГУНОВА – СКЛА „Хаммер – ХВ – Трявна“

  • 1-во място тласкане на гюле; 6-то място мятане на диск – Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г.;
  • 2-ро място тласкане на гюле; 9-то място мятане на диск – Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г.;
  • 2-ро място тласкане на гюле – Мемориал „Петър Арнаудов“ гр.Добрич;
  • 2-ро място тласкане на гюле – Турнир „Коста Василев“ гр.Шабла;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир „Никола Вълчанов“ гр. Габрово;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир по хвърляния гр.Сливен;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир „Млади тласкачи“-гр. Сливен
  • 4-то място тласкане на гюле – Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Истанбул – Турция;

 

Грамоти получиха номинираните спортисти, които не успяха да се класират в челната десетка, но разбира се също заслужават уважение и признание за своите постижения. Те са:

Веника Бонева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Елена Станева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Звездомир Атанасов – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Максим Минчев – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Миглена Иванова – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Николета Раева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Рая Дончева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Толия Цанева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Никол Христова – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Цвета Комитска – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Кристиян Минев – ТК „Българов – Трявна“

Никол Василева – БК „Зограф

Виктор Николов – СК „Хикари“

Петя Стойчева – СК „Хикари“

Константин Станев – СК „Хикари“

В края на церемонията за всички деца имаше и специална почерпка с тематична торта.