СПИСЪК НА ОТЛИЧЕНИТЕ УЧАСТНИЦИ В ДЕТСКИЯ КОНКУРС “ВЕЛИКДЕН-ПРАЗНИКЪТ НА ПРАЗНИЦИТЕ”

май 4, 2022
Автор: Юлияна Цанева

image

Неизменна част от празничната програма на Община Трявна във връзка с отбелязването на най-големият християнски празник Възкресение Христово е провеждането на детски конкурс, който тази година тематично наименувахме “Великден – празникът на празниците”. Творческата надпревара бе разделена в две направления – “Презентация” и “Великденска картичка” и предизвика фурор сред младите ни участници, възпитаници на детски градини и училища на територията на Община Трявна. Конкурсът успя да събере 11 презентации, представящи обичаите, свързани с Великден и пролетните празници и близо 100 великденски картички с най-различна техника на изработване.

Най-добрите сред тях бяха оценени от компетентно жури след внимателно разглеждане и обсъждане на всички творби. Наградите ще бъдат връчени от кмета на Община Трявна г-жа Силвия Кръстева на 10.05.2022 год., (вторник), от 14:00 ч. в Ритуалната зала на Община Трявна.

Ето и пълния списък на всички отличени деца: 

Детски конкурс „Великден – празникът на празниците“

 

Класиране – направление „Презентация“

  1. Първа възрастова група – Детски градини
  • Специална наградаДГ „Калина“, гр. Трявна
  1. Втора възрастова група (I-IV клас) 
  • I-во място – Георги Велев
  • I-во място – Марина Сиракова
  • II-ро място – Димитър Острев
  • III-то място – Сиана Иванова
  1. Трета възрастова група (V-VIII клас) 
  • I-во място – Деница Георгиева
  • II-ро място – Юлия Илиева
  • III-то място – Веника Бонева
  • Поощрителна награда – Миа Николова
  • Поощрителна награда – Валерия Йорданова
  1. Четвърта възрастова група (IX-XII клас) 
  • Поощрителна награда – Косара Петрова

Класиране – направление „Великденска картичка“

  1. Първа възрастова група – Детски градини
  • Поощрителна награда – ДГ „Светлина“, гр. Трявна 
  1. Втора възрастова група, раздел „Рисуване“ (I-IV клас) 
  • I-во място – Илияна Колева
  • I-во място – Симона Иванова
  • II-ро място – Карина Ганчева
  • II-ро място – Марая Василева
  • III-то място – Антон Стефанов
  • III-то място – Божидара Велева
  • Поощрителна награда – Кристиян Колев
  • Поощрителна награда – Галин Николов
  • Поощрителна награда – Биляна Минева
  1. Втора възрастова група, раздел „Апликация“ (I-IV клас) 
  • I-во място – Елинор Стоянова
  • II-ро място – Кристияна Демирева
  • III-то място – Дженифър Добрева
  1. Втора възрастова група, раздел „Оригиналност“ (I-IV клас) 
  • Георги Велев
  • Христиана Цанева
  • Марина Сиракова
  • Сиана Иванова
  • Александър Минев
  1. Трета възрастова група (V-VIII клас)
  • Поощрителна награда – Тервел Давидов
  • Поощрителна награда – Никол Димитрова
  • Поощрителна награда – Илияна-Вероник Станойчева 
  1. Четвърта възрастова група (IX-XII клас) 
  • Поощрителна награда – Диана Стефанова
  • Поощрителна награда – Цветелина Дончева